Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki: Pon-Czw
31 / 10 / 2023 1 min czytania

Jakie herbaty w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy stan. Każda kobieta przechodzi go inaczej. Ale wszystkie przyszłe mamy łączy jedno. Chcą jak najlepiej dla swojego przyszłego dziecka. Szczególnie ważna w czasie ciąży jest odpowiednia dieta. Oczywiste jest, że należy zrezygnować z alkoholu i innych używek. Należy zadbać o dostarczanie dużej ilości białka, witamin i minerałów. Warto ograniczyć żywność wysokoprzetworzoną na rzecz świeżych warzyw i owoców. A co z herbatą?

Czy można w czasie ciąży pić herbatę?

Oczywiście! Ale nie każdą… Konieczne będzie zrezygnowanie z herbaty czarnej. Niestety zawiera ona duże ilości kofeiny (a właściwie teiny, która jest pochodną kofeiny). Dodatkowo ten typ herbaty wypłukuje z organizmu cynk, wapń, żelazo i kwas foliowy, które są niezwykle ważne dla rozwijającego się płodu. Niestety należy także zrezygnować z herbaty zielonej. Ona również zawiera teinę oraz może spowalniać przyswajanie kwasu foliowego. Przy wyborze herbaty zawsze zwracaj uwagę na zawartość teiny.

Jaką herbatę w ciąży wybrać?

Bezpieczna dla kobiet w ciąże jest herbata rooibos. Nie zawiera teiny i jest bogata w antyoksydanty. Herbata rooibos ma słodki smak i aromat. Łagodzi refluks i zgagę. Wspomaga także trawienie. Oprócz tego ciężarne kobiety mogą także pić niektóre zioła, szczególnie mięte, rumianek, melisę i pokrzywę. Doskonale łagodzą mdłości i nudności. Chronią przed zatrzymywaniem się wody w organizmie. Działają rozkurczająco i uspokajająco.

Picie herbaty w ciąży nie jest zakazane. Ważny jest natomiast wybór tej odpowiedniej. Warto pamiętać o tym, by wszelkie wątpliwości najlepiej wyjaśniać ze swoim lekarzem prowadzącym.