szczęśliwe dziecko na łące
14 / 03 / 2024 2 min czytania

MYCOBIOTIC KIDS a zdrowy rozwój jelit u dzieci: Jak wpływa na ich funkcjonowanie?

Każdy rodzic stara się dbać o zdrowie swojego dziecka najlepiej jak potrafi. 

By jak najlepiej wpłynąć na funkcjonowanie orgiazmu dziecka, należy zwrócić uwagę na zdrowy rozwój jelit u dzieci. Dbając o zdrowej jelita dziecka przyczyniamy się do zdrowia całego jego organizmu. Odporność jelitowa u dzieci jest niezwykle ważna i gdy zadbamy by była odpowiednio wysoka, możemy przyczynić się do uniknięcia wielu infekcji lub też zapewnić ich łagodniejszy przebieg. 

Niewątpliwe jest to, że zdrowa dieta odgrywa kluczową rolę w kwestii zdrowia. Dzieci – co oczywiste – nie powinny spożywać produktów przetworzonych czy też nadmiernej ilości słodyczy – zasada ta e dotyczy także dorosłych . Szkodliwe dla jelit są także różnego rodzaju leki, które niestety dzieci czasami muszą przyjmować (często przez długi okres). 

Co zrobić, by mieć pewność że zdrowie jelit dziecka jest odpowiednio zadbane? 

Warto sięgnąć po najlepszej jakości probiotyki dla dzieci. Pamiętajmy, że probiotyk dla dziecka nie jest tylko suplementem podawanym jako osłonka podczas antybiotykoterapii. Probiotyk dla dziecka może być podawany w chwili infekcji, problemów żołądkowych, ale też w celu wsparcia rozwoju jelit dziecka. Suplementacja dzieci powinna być nie tylko skuteczna, ale i przyjemna, by dziecko chętnie spożywało podawany mu suplement. Dobrym rozwiązaniem jest probiotyk dla dzieci w saszetkach, który można rozpuścić w ulubionym napoju. Poza klinicznie udowodnionym działaniem, probiotyk ten nie zmiana smaku napoju, a dzieci chętnie po niego sięgają. 

Suplementacja dla dzieci powinna być nastawiona na jak najwyższą jakość. Jelita naszego dziecka jeszcze się kształtują i to właśnie w jelitach wchłanianych jest wiele składników odżywczych, dlatego niezwykle istotne jest, by funkcjonowały one bez zakłóceń. 

Zdrowe jelita a rozwój dziecka idą ze sobą w parze. Zapewniając odpowiedni mikrobiom w jelitach dziecka zapewniamy mu nie tylko ochronę przed infekcjami, ale możemy zaprowadzić pozytywne zmiany na wielu płaszczyznach. Istnieje wiele badań potwierdzających, że zdrowe jelita u dziecka oznaczają jego lepsze samopoczucie psychiczne. Naukowcy twierdzą, że odpowiedni mikrobom w jelitach poprawia nastrój dzieci autystycznych, może tez zapobiegać depresji, która na przestrzeni lat dotyka coraz młodsze osoby. 

W jelitach znajduję się aż 100 milionów komórek nerwowych odpowiedzialnych za nasz nastrój, nic więc dziwnego, że najlepsze naturalne probiotyki suplementowane regularnie, mogą mieć pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne nie tylko naszych dzieci, ale i nasze. Warto jednak pamiętać, że to w tych małych organizmach zachodzą najbardziej intensywne procesy i zmiany. Poprzez dobry rozwój jelit, rozwija się cały organizm, dlatego zawsze należy się upewnić, czy sięga się po najlepszy probiotyk dla dzieci.

Dobry probiotyk dla dzieci to taki, który zawiera żywe szczepy bakterii w dużej koncentracji. Musi być przy tym łatwo przyswajalny – co zapewni forma proszku rozpuszczalnego w wodzie.

Pamiętajmy, że najlepsze probiotyki musza być przechowywane w lodówce – ponieważ to niska temperatura zapewnia bakteriom żywotność.

Jeżeli obawiamy się o probiotyk ruszając w podróż, dobrym rozwiązaniem będą probiotyki w saszetkach 

W podróż można zabrać tyle saszetek, ile będziemy potrzebować, a resztę zostawić w lodówce. 

Specjalny proces produkcji zapewni, że probiotyk w saszetkach przetrzymywany do 7 dni poza lodówka nie straci swojej jakości.