Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki: Pon-Czw
22 / 08 / 2023 1 min czytania

Dermokosmetyki do cery trądzikowej

Trądzik pospolity to dermatoza, która występuje powszechnie i może przyjąć różne postacie. Według badań trądzik dotyka nawet do 100% populacji w różnych okresach życia. Zmiany skórne występują głównie w okolicach bogatych w gruczoły łojowe (twarz, klatka piersiowa, plecy). Trądzik to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi ludzie zgłaszają się do dermatologa.

Bardzo duże znaczenie w przebiegu zaburzenia ma stan psychiczny pacjenta. Silne przeżycia emocjonalne i stres zaostrzają chorobę. Trądzik pospolity, powoduje znaczny dyskomfort estetyczny, silnie wpływając na poczucie własnej wartości pacjenta. Poza predyspozycjami genetycznymi i hormonami istnieją pewne czynniki związane ze stylem życia, takie jak stres i dieta, które mogą odgrywać dużą rolę w zaostrzaniu zmian trądzikowych.

Dieta

Bardzo ważnym aspektem jest dieta i dbanie o prawidłowe funkcjonowanie jelit. Odpowiednie postępowanie w zakresie żywienia pozwala na redukcję zmian trądzikowych oraz ogólny stan zdrowia organizmu. Zaleca się rezygnację z potraw wysoko przetworzonych, tłuszczów zwierzęcych, potraw smażonych i soli. Warto także unikać alkoholu oraz tytoniu. Wygląd i kondycję cery poprawić może witamina A. Kondycja jelit nie pozostaje bez znaczenia. W tym miejscu niezmiennie przodują probiotyki. Mikrobiom jelitowy wchodzi w powiązanie ze skórą w celu opanowania nie tylko miejscowego, ale także nawet ogólnoustrojowego stanu zapalnego.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Zmiany są dobre! Na początek warto oduczyć się nawyku dotykania twarzy oraz wyciskania pryszczy. Jeśli chodzi o pielęgnację, jej podstawę powinny stanowić naturalne, przyjazne dla mikrobiomu dermokosmetyki. W naszej ofercie posiadamy specjalnie dedykowaną cerze trądzikowej linię niebieską. Serum oraz olejek do cery trądzikowej swoje supermoce czerpią z dwóch szczepów probiotycznych bakterii LB244R® i LB356R®. Hamują one problematyczne bakterie Staphylococcus aureus oraz Cutibacterium acnes— które są odpowiedzialne za większość wyprysków. Oprócz probiotyków dermokosmetyki BAK zawierają naturalne, organiczne oleje, takie jak np. olej jojoba, które poprawiają kondycję skóry i wzmacniają jej barierę ochronną.

Podsumowanie

Pomimo, że obecnie pojawia się coraz więcej możliwości leczenia trądziku pospolitego, nadal pozostaje on poważnym problemem zdrowotnym. Jest to zaburzenie złożone i wieloaspektowe. Zakres powodowanych przez tę chorobę dolegliwości jest bardzo szeroki. Z tego też względu oddziaływania terapeutyczne powinny więc mieć charakter kompleksowy.