Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki: Pon-Czw
20 / 11 / 2023 2 min czytania

Dermokosmetyki na różne rodzaje skóry: Jakie produkty dobrać?

Dermokosmetyki – czym są?

Dermokosmetyki to kosmetyki stworzone do pielęgnacji skóry problemowej. Ich działanie ukierunkowane jest na konkrety problem (jak trądzik, AZS czy cera naczynkowa). Działania dermokosmetyków często są potwierdzone klinicznie i przynoszą długotrwałe efekty. Stosując odpowiednio dobrany dermokosmetyk można nawet całkowicie wyeliminować męczącą nas dolegliwość. Czy można stosować dermokosmetyki do skóry wrażliwej? Jak najbardziej tak, a wręcz jest to wskazane, ponieważ można dzięki nim odbudować barierę lipidowa skóry i dzięki temu ja wzmocnić.

Dermokosmetyki-jaki wybrać?

Wybór jest szeroki i zastanawiając się jak wybrać dermokosmetyki dla siebie, należy skupić się na tym, co w naszej skórze sprawia nam największy problem. Często wyeliminowanie głównej dolegliwości sprawią, że inne problemy też są załagodzone. Wśród dermokosmetyków możemy wyróżnić:

    • dermokosmetyki do cery atopowej – AZS to problem, który wymaga dużej systematyczności w pielęgnacji, jednak dzięki kosmetykom dolegliwość tę można całkowicie wyciszyć.
    • dermokosmetyki do skóry trądzikowej – Wbrew powszechnemu zdaniu trądzik nie jest problemem tylko młodzieży, ale dotyczy wielu dorosłych. Odpowiednie oczyszczanie i pielęgnacja mogą zlikwidować wszystkie zmiany
    • dermokosmetyki do cery naczynkowej – Potocznie nazywane pajączki, zaczerwienienia nie zawsze wymagają interwencji dermatologa czy chirurga. Często można stan ten załagodzić odpowiednio dobranymi preparatami. Dobry kosmetyk potrafi sobie z tym poradzić, należy jednak pamiętać, że istniejące już zmiany potrzebują trochę czasu by stopniowo zniknąć.
    • dermokosmetyki do skóry dojrzałej – Czas jest głównym czynnikiem wpływającej na zmianę stanu naszej skóry. Skóra dojrzała zasługuje na odpowiednia pielęgnację. Dermokosmetyki do skóry dojrzałej powinny ja nawilżyć, poprawić napięcie, usunąć przebarwiania i spłycić zmarszczki
    • dermokosmetyki do skóry suchej – Gdy skóra nie jest odpowiednio nawilżona, znacznie częściej występują na niej wszelkie inne dolegliwości. Dlatego też w przypadku skóry suchej, w pierwszej kolejność należy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Warto pamiętać, że nawilżenie to podstawa zdrowej skóry.

Tyle ile problemów skórnych- tyle rozwiązań w dermokosmetykach znajdziemy. Warto jednak pamiętać, że przy każdym probkemi skórnym bardzo ważna jest dieta. To co jemy ma ogromny wpłwy nie tylko na nasze samopoczucie czy wagę, ale także na stan naszej skóry czy włosów. Dlatego też warto do codzinnej diety dołączyć dawkę naturalnych probiotyków dla kompleksowego efektu.