Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki: Pon-Czw
09 / 02 / 2024 1 min czytania

Herbaty ziołowe dla relaksu i lepszego snu: Najlepsze wybory

Odpoczynek i zdrowy sen są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Odpowiednia regeneracja jest niezbędna by zachować zarówno zdrowe ciało jak i umysł. By zapewnić sobie efektywny odpoczynek, możemy sięgnąć po odpowiednie ziołowe napary czy też herbatki ziołowe na sen.

Herbata na sen

Herbata na dobry sen powinna mieć właściwości uspakajające, kojące, wyciszające ale powinna również dobrze smakować. Zioła maja w sobie wiele mocy a ukojenie naszych skołatanych nerwów jest jedną z nich.

Herbaty ziołowe dla relaksu i lepszego snu: Najlepsze wybory

Doskonała właściwości wyciszające posiada napar ziołowy z melisą

Melisa ma także właściwości łagodzące przeziębienie. W połączeniu z innymi ziołami czy z suszonymi owocami zyskuje przyjemny, głęboki smak, co także pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Herbata na dobry sen może bazować także na jaśminie. Herbaty jaśminowe pite do snu pomogą nam się zrelaksować i wypełnią pomieszczenie przyjemnym, wyciszającym aromatem.

Kolejny napar ziołowy, który pomoże nam spokojnie zasnąć to mieszanki bazujące na zielonej herbacie. Zielona herbata poza właściwościami delikatnie upadającymi ma dobry wpływ na nasz układ trawienny, mówi się, że w przypadku zielonej herbaty najlepszy smak daje napój z drugiego parzenia.

Każdą z herbat można dostać w różnych mieszkankach z kwiatami , owocami czy przyprawami, by poza dbaniem o nasze zdrowie, sen czy układ trawienny, dbać także o nasze podniebienia

Podsumowując, by zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen, warto sięgnąć po mieszanki ziołowe zawierające melisę, herbatę zielona czy jaśmin. Idealny relaks to wieczorna ciepła kąpiel z użyciem naturalnych kosmetyków, a następnie kubek herbaty i dobra książka. Wyśpijmy się na zdrowie.