Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki: Pon-Czw
kobiety siedzące na ławce w lesie
14 / 03 / 2024 4 min czytania

Jak wybrać odpowiedni probiotyk dla swoich potrzeb zdrowotnych i wieku?

Każdy organizm ma inne potrzeby i wymaga indywidualnego podejścia w wielu kwestiach, tak też jest w przypadku suplementacji.

Na rynku można spotkać wiele probiotyków zawierających różne szczepy bakterii czy też posiadających różne substancje pomocnicze.

Jak wybrać odpowiedni probiotyk?

Postaramy się podpowiedzieć, jaki probiotyk dobrać w zależności od potrzeb.

Najczęściej po probiotyki sięgamy gdy mamy problemy z układem pokarmowym, z jelitami i z wydaleniem.

Czy w przypadku biegunki i zaprać możemy wybierać pomiędzy różnymi probiotykami?

Jak najbardziej. Probiotyki przy biegunce powinny jej zapobiec, jednocześnie nie doprowadzając do zaparć. Odpowiednim produktem będzie tutaj Bifidobiotic NS, który może być stosowany także przy problemach z SIBO.

Czy istnieje zależność: probiotyki a biegunka? Tak, nieodpowiednio dobrany lub też nieodpowiednio spożywany probiotyk może doprowadzić do biegunki. Podobnie działa zależności probiotyki a zaparcia. Stosując suplement przeznaczony do innych potrzeb możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Całe szczęście na każdą dolegliwość znajdzie się odpowiednie rozwiązanie w postaci probotycznego suplementu diety.

W takim razie jaki probiotyk na zaparcie dla dorosłych będzie najlepszy?

Świetnym rozwiązaniem będzie Biotic One – posiadający aż 125 miliardów bakterii w jednej saszetce.

Pomocny będzie także niezastąpiony Mycobiotic NS – szczepy bakterii zawarte w tym suplemencie pomogą pozbyć się zaparć i innych dolegliwości ze strony układu trawiennego, pomoże on także w przypadku osób cierpiących na zespół jelita drażliwego.

Jak supelemntacja probiotykami wygląda w przypadku dzieci? Czy probiotyk na zaparcie dla dzieci może być taki sam jak probiotyk na zaparcia dla dorosłych?

Oczywiście, że tak – jednak należy pamiętać o odpowiedniej porcji. Mycobiotic NS występuję także w wersji KIDS. Mycobiotic KIDS posiada te same szczepy bakterii, jednak w jednej saszetce jest mniejsza porcja – dostosowana do potrzeb dziecka.

Czy Mycobiotic Kids to dobry probiotyk dla dzieci na biegunkę? Tak, ten suplement ma za zadanie zrównoważyć mikrobiom jelitowy, co prowadzi do wyregulowania wypróżniania.

Warto pamiętać, że najlepsze probiotyki dla dzieci powinny być przebadane klinicznie – tak jak Mycobiotic KIDS.

Zarówno probiotyk na biegunkę dla dzieci, jak i probiotyk dla dzieci na zaparcia musi im przede wszystkim smakować, dlatego Mycobiotic KIDS posiada formę bezsmakowego proszku probiotyk dla dzieci w saszetkach – https://naturescience.eu/produkt/mycobiotic-kids-21-g/ by dziecko wypiło go ze swoim ulubionym napojem. Można mieć wtedy pewność, że dziecko spożyło całą porcję suplementu.  

Skoro dzieci maja własne suplementy, czy istnieją probiotyki dla osób starszych?

Osobom starszym zalecany jest Bifidobiotic NS – bo to właśnie szczepów bakterii z tego suplementu osobom starszym najczęściej brakuję. Probiotyk ten jest zalecany także osobom, które nie były karmione mlekiem matki.

Bardzo dużą grupą osób cierpiących na problemy ze strony układu pokarmowego i trawiennego są kobiety w ciąży.

Ciężarne kobiety często skarżą się na uporczywe zaparcia. Czy probiotyk dla kobiet w ciąży to dobre rozwiązanie? Ciąża to okres, w którym należy niezwykle szczególnie dobierać suplementacje i trzeba robić to pod okiem specjalisty. Kobieta w ciąży nie powinna sięgać po żaden suplement bez skonsultowania tego ze swoim lekarzem, dlatego chcąc zażywać probiotyk, powinna najpierw pokazać jako skład lekarzowi

Jednak kobiety nie tylko będąc w ciąży maja częste problemy z układem pokarmowym. Kobiety, znacznie częściej niż mężczyźni cierpią na zaparcia,

Czy istnieją więc dedykowane probiotyki dla kobiet?

Z reguły szczepy bakterii w probiotykach dla kobiet i dla mężczyzn są takie same. Suplementy różnią się jednak składem w postaci innych substancji, tak jak Slimbiotic NS, który za sprawa mieszanki ziół pomaga kontrolować masę ciała i zmniejsza łaknienie. Najlepszy probiotyk dla kobiet nie jest uniwersalny. Każda kobieta ma inne wymagania, i tak jak jedna postawi na kontrole masy ciała, tak inna będzie szukała wsparcia dla mocnych stawów w czym pomoże jej Arthrobiotic NS.

Kobiety często też borykają się z SIBO, więc Bifidobiotic NS będzie dla nich idealnym rozwiązaniem.

Czy istnieje uniwersalny probiotyk dla zdrowia jelit? BiotiC Pro będzie odpowiedni dla każdego, bez względu na płeć. Jego codzienna suplementacja poza poprawa mikrobiomu jelitowego wzmocni także odporność, za sprawa witaminy C w składzie.

Bardzo ważna kwestia przy wyborze suplementu jest jego forma. Nie każdy lubi kapsułki, więc idealnie sprawdzają się probiotyki w saszetkach – https://naturescience.eu/kategoria-produktu/probiotyki/ .

Patrząc na to wszystko, dobranie probiotyku to swoich potrzeb nie jest trudne, o ile mamy świadomość problemu, jaki nas męczy. Dobierając probiotyk warto wziąć pod uwagę nie tylko dolegliwości, ale także wiek czy tryb życia

Nie jesteś pewien który probiotyk pasuje do Ciebie? Zadzwoń do nas, chętnie porozmawiamy o naszych produktach.