Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki: Pon-Czw
03 / 10 / 2023 1 min czytania

Jakie probiotyki dla psa?

Tak, jak w przypadku podejmowania decyzji o wyborze probiotyku dla siebie, tak w przypadku wybierania probiotyku dla psa również zwróć uwagę, czy w jego składzie zawarte są żywe szczepy bakterii. Bakterie bytujące w jelicie psa są odpowiedzialne za procesy trawienia oraz regulację pracy układu odpornościowego. Dzięki takiemu produktowi wpłyniesz na ustabilizowanie mikrobioty jelitowej swojego pupila, pomożesz mu w walce z przewlekłymi stanami zapalnymi jelit oraz trzustki, a także przy problemach z wypróżnianiem i/lub biegunkach.

Jaki probiotyk dla pupila?

Według nas, niezastąpiony probiotyk dla psa to PETBIOM. Zawiera on metabolity uzyskane z biomasy unikatowych i opatentowanych szczepów bakterii:

– Lactobacillus plantarum

– Bifidobacterium animalis

Naturalne probiotyki dla psa na pewno przyczynią się to ograniczenia stosowania antybiotyków oraz pozwolą na zmniejszenie ryzyka powstania dysbiozy w związku z długotrwałym okresem leczenia. Probiotyki dla psa to jedno, ale pamiętaj, że aby zadbać o zdrowie swojego pupila należy:

1. Regularnie odwiedzać weterynarza – pamiętaj, że nasz pupil starzeje się dużo szybciej, niż my. Profilaktyka kluczem do lepszego zdrowia.

2. Dbać o jego pielęgnację – czyszczenie zębów i uszu, obcinanie pazurów, mycie zębów i kąpiel powinny być nawykiem.

3. Ćwiczenia ruchowe – codzienne spacery i ruch.

4. Odpowiednie żywienie + wspieranie pracy jelit.