Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki: Pon-Czw
zdrowie jelit
05 / 01 / 2024 1 min czytania

Probiotyki a trawienie: Sekrety zdrowego funkcjonowania układu pokarmowego

Nasz układ pokarmowy zbudowany jest z wielu narządów współpracujących ze sobą. Na każdym etapie, począwszy od przeżuwania zachodzą inne procesy, których celem jest odżywienie naszego organizmu i dostarczenie mu odpowiedniej ilości wody i składników odżywczych.

Najwięcej składników ożywczych przyswajanych jest w jelitach, dlatego warto zadba c o to, by jelita funkcjonowały jak najlepiej.

Wiele osób chce wiedzieć, jak wybrać dobry probiotyk na jelita. Jednak jest wiele problemów związanych z jelitami i często probiotyki na zaparcia u dorosłych będą inne niż probiotyki na biegunkę u dorosłych. Probiotyk, jak każdy inny suplement należy wybrać pod swoje indywidualne potrzeby.

Jeżeli występują zaparcia lub biegunka, oznacza to, że nasz układ pokarmowy nie działa prawidłowo i potrzebuje wsparcia.

Gdy sięgamy po prebiotyk na zaparcia – https://naturescience.eu/produkt/mycobiotic-ns/

Pamiętajmy tez o unikaniu produktów które mogę ten problem nasilić , takich jak białe pieczywom produkty tłuste, smażone, produkty mączne. Warto zastąpić je ciemnym, razowym pieczywem, otrębami, chudym nabiałem, surowymi warzywami czy owocami suszonymi.

Najlepsze naturalne probiotyki to takie, które potrafią poradzić sobie z problemami długoterminowymi jak i nagłymi. Tak więc po naturalne probiotyki warto sięgnąć zarówno gdy biegunki trwaja długo i przewlekle, jaki i gdy jest to chwilowy stan. W tym przypadku również warto zadbac o odpowiednie odżywiania, i oprócz probiotyku spożywać także duże ilości wody oraz produkty bogate w elektrolity.