Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Darmowa dostawa od 200 zł / Wysyłki: Pon-Czw
zestaw dermokosmetyków
04 / 05 / 2022 3 min czytania

Probiotyki w kosmetykach

Probiotyki coraz częściej możemy znaleźć w różnego rodzaju kosmetykach. Na jakie dolegliwości mogą nam pomóc w tej formie?

  • Kremy i peelingi najczęściej polecane są przy problemach skórnych lub po opalaniu
  • Kosmetyki codziennego użytku pozwalają zachować dobrą formę skóry przez cały czas
  • Różnego rodzaju produkty przeciwstarzeniowe są polecane dla osób w wieku dojrzałym

Oprócz tego, że bakterie probiotyczne zasiedlają nasze jelita tworząc w nich przyjazne, różnorodne środowisko, to również nasza skóra jest domem dla niezliczonej ilości wirusów, bakterii i drożdży, które chronią ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Nazywamy je powszechnie mikrobiomem skóry. Używając odpowiednich kosmetyków możemy zapewnić jej na wiele lat dobrą kondycję, wygląd oraz stopień nawilżenia. Coraz częściej pojawiają się także głosy, że dzięki probiotykom zmniejszamy podatność skóry na reakcje alergiczne. W jakich produktach kosmetycznych znajdziemy probiotyki?

 

Kremy, peelingi, serum

Probiotyki z rodziny Lactobacillus zawarte w kremach i innych produktach, które można wcierać bezpośrednio w miejscu stanu zapalnego, działają na skórę kojąco i łagodzą dyskomfort. Najczęściej używamy ich po spędzeniu zbyt długiego czasu na słońcu, kiedy nasza skóra została podrażniona, stała się czerwona i wrażliwa. Można powiedzieć, że kosmetyki probiotyczne w tym wypadku działają jak kompres przynosząc szybką ulgę. Dzięki użyciu kosmetyku na tak zmęczonej skórze, poprawiamy także jej zdolność do wchłaniania witamin i innych składników odżywczych. Probiotyki wykazują właściwości w zabezpieczeniu skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz pomagają w zachowaniu odpowiedniego pH skóry. Warto stosować tego rodzaju kosmetyki codziennie, dla zachowania jak najlepszego stanu skóry i co najważniejszego – odpowiedniego stopnia jej oczyszczenia. zabieg kosmetyczny

Żele do mycia ciała, płyny do higieny intymnej, szampony do włosów

Probiotyki znajdziemy również w kosmetykach codziennego użytku, takich jak żele pod prysznic czy pasty do zębów. Ponieważ kosmetyki te w dużej mierze przywracają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, polecane są przede wszystkim w sytuacjach, kiedy jest ona mocno przesuszona, zaczerwieniona i wymagająca interwencji. Kosmetyki probiotyczne zaopatrują skórę we wszystkie wymagane składniki odżywcze, a ponieważ mowa jest o produktach stosowanych codziennie – wybór tego rodzaju kosmetyków zapewni nam doskonały wygląd skóry przed dłuższy czas. Ponadto, płyny do higieny intymnej z bakteriami kwasu mlekowego utrzymują odpowiednie pH okolic intymnych, chronią przed podrażnieniami oraz infekcjami, powodując jednocześnie przyjemne poczucie świeżości. Szampony natomiast są szczególnie polecane przy problemach z łupieżem, ponieważ potrafią poradzić sobie z chorobotwórczymi grzybami wywołującymi przykre dolegliwości.

 

Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Na rynku dostrzegamy coraz więcej produktów opóźniających proces starzenia się skóry, tj. występowania zmarszczek, naczynek, przebarwień. Ponieważ z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na tego typu preparaty, producenci prześcigają się opracowywaniu coraz lepszych receptur. Bakterie probiotyczne działające przeciwstarzeniowo zawarte są najczęściej w kremach oraz podkładach. Przywracają odpowiednie pH skóry, osłabiają zjawisko fotostarzenia się skóry, poprawiają barierę naskórkową, łagodzą zaczerwienienia, usuwają przebarwienia. W tym wypadku warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości, z wysoką zawartością bakterii probiotycznych.

Podsumowanie

Probiotyki są coraz bardziej docenianym składnikiem różnego rodzaju produktów kosmetycznych. Warto obserwować ten trend, ponieważ producenci wprowadzają na rynek coraz więcej ciekawych, wartościowych i skutecznie działających produktów, dzięki którym możemy bez wysiłku utrzymać mikrobiom naszej skóry na prawidłowym poziomie. Ponadto, kosmetyki tego rodzaju polecane są wszystkim osobom ze skórą wrażliwą, wymagającą bardziej delikatnej pielęgnacji i odpowiedniego nawilżenia.