Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku Rabaty naliczają się w podsumowaniu zamówienia / Wysyłki: Pon-Czw
08 / 02 / 2024 2 min czytania

Wspomaganie Wątroby w sezonie wiosennym: Ziołowe strategie detoksykacyjne

Wątroba stanowi bardzo ważny element układu pokarmowego, ale nie tylko w tym układzie jest istotna.

Jedna z funkcji wątroby jest bardzo ważna funkcja detoksykacyjna. Oznacza to, że oczyszczę nasz organizm z substancji, którymi go zatruwamy. W wątrobie właśnie neutralizowane są takie substancje jak alkohol, nikotyna, niektóre leki czy też środki chemiczne lub konserwanty (znajdujące się np. w pożywieniu). Jeżeli wątroba pełni funkcje detoksykacyjną naszego organizmu, to czy potrzebna jest detoksykacja wątroby? Można takie oczyszczenie przeprowadzić poprzez zmiany w diecie. W tym przypadku porcje posiłków powinny być mała, ale powinno być ich więcej. Powinniśmy spożywać minimum piec posiłków dziennie, wracając uwagę na świeżość produktów, nie powinno spożywać się posiłków smażonych. By pozwolić wątrobie na odpoczynek powinniśmy unikać nabiału, słodyczy, kawy, alkoholu czy tez grzybów i żywności przetworzonej. Warto też codziennie sięgać po herbaty i napary ziołowe

Kolejną funkcją jaka pełni nasza wątroba jest funkcja magazynująca. Wątroba magazynuje witaminy, wytwarza białka, aminokwasy. Wątroba działa jak ślinik produkujący energie dla naszego organizmu (na skutek przerabiania węglowodanów który spożywamy na glukozę lub tłuszcz).

Wątroba także działa jako filtr w naszym ciele. W wyniku filtracji zniszczone zostają niektóre antygeny, wirusy czy nawet pasożyty. Osoba, ze zdrowo pracująca wątroba może pochwalić się wysoka odpornością.

Jak widać wątroba pełni wiele bardzo ważnych funkcji, ma też skłonności adaptacyjne (potrafi zastąpić woreczek żółciowy gdy zostanie usunięte, ma zdolności regeneracyjne) dlatego też wspomaganie wątroby jest bardzo ważne. Czy można zrobić dla wątroby cos więcej poza stosowaniem odpowiedniej diety? Czy istnieje suplement diety na wątrobę? Oczywiście, suplementy diety na wątrobę są popularne i występują w wielu postaciach , jak np.  suplementy ziołowe, które w sposób delikatny i naturalny pomogą nam utrzymać wątrobę w zdrowiu.

Jako że wątroba jest częścią układu pokarmowego należy pamiętać także o zadbanie o stan jelit sięgając po naturalne probiotyki.

Nawet najlepszy suplement na wątrobę i najbardziej dopracowana dieta nie pomogą, gdy procesy trawienne zostaną zachwiane w jelitach. A by do tego nie doszło, konieczny jest odpowiedni mikrobiom. Niestety, często jest on zachwiany np. poprzez antybiotykoterapię, infekcję czy tez inne leki. Dlatego, chcąc usprawnić swój układ pokarmowy, należy zacząć od jelit i sięgnąć po najlepsze naturalne probiotyki.

Suplementacja probiotyków, odpowiedni dobranych suplementów ziołowych i naparów ziołowych poprawi pracę naszej wątroby, co odczuje cały organizm. Wspomagajmy nasza wątrobę, by pracowała dla nas jak najlepiej.